Metody przedłużania rzęs

Metody przedłużania rzęs - Rzęsy Miu Blog - Miu Lashes Polska

Metody przedłużania rzęs

Metody przedłużania rzęs – jakie są i czym się różnią? Postaramy się je nieco przybliżyć.

Przedłużanie rzęs to zabieg, który od prawie dziesięciu lat cieszy się stale rosnącą popularnością. Początki tego sektora branży beauty opierały się głównie na metodzie 1:1 oraz na ekspresowym przedłużaniu rzęs – tzw „Blink”. Kolejne lata to dynamiczny rozwój, rosnąca dbałość o bezpieczeństwo oraz ciągłe doskonalenie metod objętościowych, które całkowicie zrewolucjonizowały świat stylizacji rzęs. Różnorodność metod oraz materiałów wykorzystywanych w konkretnych aplikacjach spowodowały, że przedłużanie rzęs nie tylko w widoczny sposób wpływa na ich wydłużenie i pogrubienie, ale również może zwiększyć ich objętość oraz sprawić, że cienkie i delikatne rzęsy nabiorą gęstości i wyrazistości. Sztuczne rzęsy przestały być tylko jednorazową ozdobą na imprezę – ich nowe, semi-permanentne wcielenie stało się niezwykle wygodną formą piękniejszej codzienności dla wielu kobiet.

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze metody przedłużania rzęs:

Klasyczna metoda przedłużania rzęs 1:1

Ta metoda to podstawa i fundament, od której wszystko się zaczęło. Chociaż znana jest stylistkom od wielu lat, podejście do niej i sposób aplikacji również uległy zmianie. Kiedy 6 lat temu przedłużanie rzęs na dobre zagościło w naszym kraju, aplikacja musiała być wyrazista i zauważalna „gołym okiem”. Większość klientek marzyła o grubych i długich rzęsach, które dostrzegą koleżanki. Aplikacja takich rzęs miała dość duży wpływ na kondycję naturalnych – dlatego w obecnej chwili bardzo duży nacisk kładzie się na uświadomienie stylistkom, że rzęsy sztuczne powinny być odpowiednio dobrane do naturalnych konkretnej klientki. Metodę 1:1 aplikuje się szybko (1,5-2h), a efekt utrzymuje się przez kilka tygodni i jest to metoda od której każda przyszła stylistka powinna zacząć swoją naukę.

Metody objętościowe

Jest to kolejny poziom wtajemniczenia zarówno dla stylistek rzęs, jak i klientek. Bez wątpienia jest to najczęściej i najchętniej wybierana forma aplikacji. W tym przypadku zabieg powinien zostać wykonany przez doświadczoną osobę, która przeszła kurs przedłużania rzęs metodami objętościowymi oraz wcześniej uczestniczyła w kursie przedłużania rzęs metodą 1:1. Aplikacja trwa dłużej niż w przypadku metody 1:1 ale efekt, który możemy uzyskać może być zarówno delikatny, jak i bardzo wyrazisty. Metody objętościowe najczęściej dzielone są na lekkie objętości (2D, 3D) oraz mocne (4D-8D) potocznie zwane Hollywood lub Russian Volume.

Przedłużanie rzęs metodami 2D-3D

Są to obecnie najchętniej wybierane metody zarówno przez stylistki jak i klientki. Aplikacja daje efekt gęstości przy jednoczesnym zachowaniu lekkości. Rzęsy wykorzystywane do zabiegu mają zazwyczaj grubość 0,10 lub 0,07mm co nie wpływa negatywnie na kondycję rzęs naturalnych. Odpowiednie rozłożenie wachlarzy oraz rozmieszczenie ich na oku może dać rezultat, którego nie osiągniemy używając nawet najdroższej maskary. Aplikacja metodą 2D-3D sprawdzi się zarówno w codziennym życiu (skracając czas potrzebny na wykonanie makijażu ), jak i na wyjątkowe okazje uzupełniając wygląd o zjawiskowe spojrzenie.

Przedłużanie rzęs metodami 4D-8D (Hollywood, Russian Volume)

Najmocniejsza metoda zagęszczania rzęs polegająca na przyklejeniu nawet ośmiu bardzo cieniutkich rzęs do każdej naturalnej rzęsy klientki. Do mocnych objętości wykorzystuje się bardzo cienkie rzęsy o grubości 0,05mm – za pomocą specjalnej pęsety tworzy się wachlarz i aplikuje do naturalnej rzęsy. Tak mocne zagęszczenie sprawdzi się u przyszłej panny młodej , u modelek i wszystkich Pań, które lubią mocny i zdecydowany efekt.

Jak widzicie, metody przedłużania rzęs różnią się od siebie – na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, że głównie ilością doklejanych rzęs, ale często w grę wchodzą również różne sposoby aplikacji.

Jeśli chcesz wiedzieć na czym polega przedłużanie rzęs, kliknij tutaj.