Na czym polega przedłużanie rzęs

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Na czym polega przedłużanie rzęs

Na czym polega przedłużanie rzęs? Postaramy się nieco przybliżyć profesjonalny zabieg, który już na dobre zagościł w szeroko pojętej branży beauty. Trudno znaleźć kobietę, która nie miała z nim do czynienia, a jeszcze trudniej taką, która by o zabiegu nie słyszała. Ale jak tu się dziwić skoro aplikacja nie trwa zbyt długo i jest całkowicie bezbolesna, a efekt pięknych, zagęszczonych rzęs utrzymuje się tygodniami. Trudno też podważyć fakt, że podkreśla urodę niezależnie od sytuacji i jest wygodnym rozwiązaniem dla praktycznie każdej kobiety.

Na czym polega przedłużanie rzęs?

…i czym przedłużanie rzęs różni się od klasycznych doklejanych rzęs na pasku?

Weźmy pod lupę najbardziej znaną i do niedawna najchętniej wybieraną metodę aplikacji 1:1. Przyjrzyjmy się  samej procedurze i technicznemu aspektowi charakteryzującymi ten zabieg. Zanim jednak wgłębimy się w praktykę musimy musnąć choć trochę teorii i dowiedzieć się co jest nakładane na nasze oczy.

Rzęsy wykorzystywane do zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs wykonane są z włókien poliestrowych. Materiał ten jest elastyczny, odporny na warunki atmosferyczne i na tyle miękki, że nie powoduje dyskomfortu podczas noszenia. Potoczna nazwa, którą są określane te konkretne rzęsy to SILK lub po prostu rzęsy jedwabne.

Aplikacja takich rzęs odbywa się w pozycji leżącej. Po odseparowaniu rzęs dolnych i odtłuszczeniu górnych można przejść do właściwej części aplikacji . Stylistka operując dwoma pęsetami wydziela jedną rzęsę naturalną i na nią, drugą pęsetą nanosi rzęsę sztuczną (lub od dwóch do kilku rzęs sztucznych, w przypadku innych metod) z użyciem specjalistycznego kleju do przedłużania rzęs. Ta procedura powtarzana jest wielokrotnie – aż wszystkie wybrane rzęsy zostaną przedłużone. Biorąc pod uwagę fakt, że na jednej powiece górnej możemy mieć od 120 do 250 naturalnych rzęs, nie dajmy się zwieść, że możliwe jest wykonanie pełnej aplikacji w 40 minut. Dlatego wybierając się na zabieg przedłużania rzęs kieruj się nie tylko ceną, ale również szacunkowym czasem wykonywanej usługi, który może wynieść ok 90 do 120 minut.

Jakie są metody przedłużania rzęs? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj, aby przeczytać artukuł.