Ile trwa przedłużanie rzęs?

Ile trwa przedłużanie rzęs?

Ile trwa przedłużanie rzęs?

Ile trwa przedłużanie rzęs? To jedno z kilku podstawowych pytań, które stawiają sobie potencjalne klientki chcące skorzystać z aplikacji. I dotyczy ono nie tylko pierwszego założenia, ale również szacowanego czasu przypadającego na każde kolejne uzupełnienie.  Odpowiedź stylistki niestety nigdy nie będzie precyzyjna. Zależeć będzie od wielu czynników, które w większości pojawiają się dopiero w momencie zabiegu, i na które najczęściej nie mamy wpływu.

Zatem – ile trwa przedłużanie rzęs i od czego ten czas jest zależny?

  • Rodzaj aplikacji – w wyborze rodzaju aplikacji czas odgrywa kluczową rolę. Klasyczna metoda 1:1 będzie trwała zdecydowanie krócej niż bardziej skomplikowane metody objętościowe.
  • Doświadczenie stylistki – nie ma się co oszukiwać, jeśli wybierzemy się do osoby, która jest bezpośrednio po szkoleniu i wykonała dopiero kilka aplikacji czas zabiegu będzie znacznie dłuższy (może trwać nawet dwukrotnie dłużej) niż w przypadku doświadczonego stylisty.
  • Ilość naturalnych rzęs klientki – na górnej powiece może znajdować się od 120 do 250 naturalnych rzęs co oczywiście ma ogromny wpływ na długość aplikacji.
  • Aplikacja/uzupełnianie – pierwsze założenie rzęs oprócz samej aplikacji wymaga również przeprowadzenia wywiadu, zapoznanie się z oczekiwaniami klientki i dostosowania ich do możliwości jakie dają nam naturalne rzęsy. Te wszystkie czynności mogą trwać nawet do 30 minut co automatycznie wydłuża pierwszy zabieg. Podczas uzupełniania wiemy już na jakich rzęsach pracujemy, co będziemy wykonywać i łatwiej jest precyzyjniej oszacować czas usługi.
  • Klientka – niestety często nie tylko od nas stylistek zależy długość trwania zabiegu. Przedłużanie rzęs jest usługą wymagającą ogromnego skupienia, precyzji, i szczególnej dokładności, ale nie bez znaczenia jest też postawa naszej klientki. Jeśli podczas zabiegu wierci się, gestykuluje, odbiera telefon i uniemożliwia komfortową i sprawną pracę stylistce to musi mieć na względzie wydłużony czas zabiegu.

Ile trwa przedłużanie rzęs? Podsumowanie

Mimo tak wielu składowych, każda doświadczona stylistka świadoma swoich umiejętności potrafi oszacować średni czas zabiegu. Dla metody 1:1 waha się on pomiędzy 1,5 a 2h a dla aplikacji objętościowych między 2 a 2,5h. Uzupełnianie metody 1:1 zajmuje maksymalnie 1,5 godziny a uzupełnienie metody volume maks 2 h.

Przeczytaj też: