Jak ściągnąć przedłużone rzęsy?

Jak ściągnąć przedłużone rzęsy?

Jak ściągnąć przedłużone rzęsy?

Jak ściągnąć przedłużone rzęsy? Zacznijmy od tego, kto powinien się tym zajmować. Usuwanie sztucznych rzęs jest zabiegiem uzupełniającym, wykonywanym przez przeszkoloną stylistkę w przypadku kiedy chcemy całkowicie pozbyć się przedłużanych rzęs. Sam zabieg powinien być całkowicie bezbolesny i  komfortowy oraz trwać nie dłużej niż 30 minut.

Czym usuwa się przedłużone rzęsy?

Aby bezpiecznie pozbyć się rzęs, stylistka powinna użyć do tego celu specjalistycznego preparatu – removera, który poradzi sobie z wiązaniem kleju i nie narazi naturalnych rzęs na mechaniczne uszkodzenia. Taka procedura nosi nazwę chemicznego usuwania rzęs i to z nią najczęściej spotkacie się w salonach stylizacji rzęs.

Jak wygląda procedura usuwania rzęs?

Usuwanie rzęs wykonuje się w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami klientki. Po odseparowaniu rzęs dolnych i oczyszczeniu rzęs z zanieczyszczeń aplikuje się remover i pozostawia go na kilka minut (czas jest zależny od ilości rzęs oraz siły wiązania kleju) – warto pamiętać, aby stylistka była przez cały czas obecna i w razie potrzeby reagowała na niepożądane odczucia. Kiedy remover zacznie działać, doklejone wcześniej rzęsy będą dosłownie zjeżdżać z rzęs naturalnych, co pozwoli stylistce na delikatne ich usunięcie. Kiedy rzęsy zostaną ściągnięte, pozostaje tylko oczyścić oko z nadmiaru removera i gotowe.

Czy remover może wpłynąć do oka i powodować pieczenie?

Oczywiście, że tak ale dzieje się tak najczęściej w przypadku kiedy używany jest remover w płynie (jego wodnista konsystencja jest trudna do „upilnowania” i może on przedostać się do oka) lub wtedy kiedy nie dopilnujemy klientki i podczas zabiegu i spłynie do oka. Aby tego uniknąć zaleca się używanie removera w postaci kremowej.

Remover do rzęs w kremieosobiście uważam, że jest to produkt idealny. Kremowa i bardzo gęsta (przypominająca pastę ) konsystencja nie tylko banalnie się nakłada ale również daje całkowity spokój ponieważ produkt nie zmienia swojego położenia i nie ma możliwości, aby przedostał się do oka. Forma pasty umożliwia szybsze nakładanie, a sam produkt bardziej przylega do rzęsy sztucznej, co często przyspiesza cały zabieg.

Jeśli oddasz swoje oczy w ręce profesjonalistki gwarantuję, że będą one bezpieczne nawet podczas ściągania.

Jak ściągnąć przedłużone rzęsy – podsumowanie

  • aby usunąć przedłużone rzęsy skontaktuj się ze stylistką
  • zabieg usuwania rzęs odbywa się w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami
  • najlepszym preparatem jest remover o gęstej konsystencji, który nie spływa do oczu

Przeczytaj też: