Ile trzymają się sztuczne rzęsy ( przedłużone rzęsy ) ?

Ile trzymają się sztuczne rzęsy / przedłużone rzęsy ?

Ile trzymają się sztuczne rzęsy ( przedłużone rzęsy ) ?

Ile trzymają się sztuczne rzęsy? Pytanie, z którym każda stylistka miała okazję się spotkać. Najczęściej pada ono z ust klientki, która przymierza się do pierwszej aplikacji i jej wiedza z zakresu stylizacji ogranicza się do tego, co przeczytała w internecie lub usłyszała od koleżanki. Pytanie z punktu widzenia nas stylistek jest bardzo ważne ponieważ wyczerpująca odpowiedź na nie zabezpiecza nas przed ewentualnymi pretensjami i obawami. Osoby pracujące w branży często zapominają, że to co dla nas jest oczywiste, dla klientki może być pojęciem abstrakcyjnym.

Ile więc utrzymują się przedłużone rzęsy i jak to łatwo wytłumaczyć klientce? Warto odnieść się do natury.

Ile trzymają się sztuczne rzęsy i dlaczego cykl wzrostu rzęs jest ważnym czynnikiem?

Biologii i naturalnym następującym po sobie reakcjom organizmu popartym badaniami nie da się zaprzeczyć więc koniecznym będzie odniesienie się w tym przypadku właśnie do niej. Rzęsy, podobnie jak włosy rosną zgodnie z określonym cyklem który ma trzy główne fazy wzrostu:

ANAGEN – jego początek ma miejsce jeszcze pod skórą i jest to aktywna faza wzrostu rzęsy. Rzęsa połączona poprzez mieszek włosowy jest odżywiana i stymulowana. Okres anagenu trwa od około 30 do 90 dni i w tym czasie rzęsa osiąga swoją maksymalną długość (do 12mm)

KATAGEN – jest to faza podczas, której cebulka rzęsy obumiera. Włos nie jest już odżywiany co w konsekwencji doprowadzi do jego wypadania. Faza katagenu trwa około 2-3 tygodnie.

TELOGEN – ostatnia faza, w której włos jest już martwy a na jej końcu wypada. Telogen może trwać nawet do 100 dni.

Ile jest rzęs na górnej powiece?

Na powiece górnej mamy od 120 do 250 rzęs, a każdego dnia w naturalnym cyklu możemy stracić od 2 do 3 rzęs. Jak więc te liczby mają się w stosunku do aplikacji? Kluczową rolę odgrywa tutaj metoda, którą wybrałyśmy. Przyjmując średnią ilość rzęs na jednej powiece w ilości 150 wygląda to następująco:

  • Metoda 1:1 = 150 rzęs naturalnych = 150 rzęs sztucznych
  • Medoda 2:1 = 150 rzęs naturalnych = 300 rzęs sztucznych
  • Metoda 3:1 = 150 rzęs naturalnych = 450 rzęs sztucznych

Zakładając, że codziennie tracimy 3 rzęsy naturalne po 21 dniach sytuacja kształtuje się tak:

  • Metoda 1:1 = 63 rzęsy wypadły = 87 rzęs pozostało
  • Metoda 2:1 = 126 rzęs wypadło = 174 rzęsy zostały
  • Metoda 3:1 = 189 rzęs wypadło = 261 rzęs pozostało

Już na pierwszy rzut oka widać, że metody objętościowe z racji większej ilości rzęs będą dawały gęstszy i trwalszy efekt. Zazębiające się kępki zasłaniają powstające ubytki i na dłużej pozwalają się cieszyć pięknymi, puszystymi wachlarzami dlatego uzupełnianie może odbywać się nawet co 3 tygodnie. Metoda 1:1 zaś z racji mniejszej ilości włosków będzie wymagała znacznie większej dyscypliny i umawianie się na uzupełnianie nawet co 2 tygodnie.

Podjęcie decyzji o tym, która metoda będzie dla nas najlepsza i najbezpieczniejsza wymaga fachowej wiedzy i przeanalizowania wielu czynników. Oddaj się więc w ręce stylistki i pozwól aby zatroszczyła się o Twoje rzęsy z największą starannością.

Przeczytaj też: