Co jest potrzebne do przedłużania rzęs

Co jest potrzebne do przedłużania rzęs? - Rzęsy Miu Blog - Miu Lashes Polska

Co jest potrzebne do przedłużania rzęs

Co jest potrzebne do przedłużania rzęs? Narzędzia do wykonania profesjonalnej stylizacji rzęs to cała gama produktów mająca wpływ na nie tylko na ładny efekt końcowy. To produkty, które gwarantują bezpieczeństwo klientki, komfort pracy stylistki i dają gwarancję trwałości wykonanej stylizacji. Dokonanie odpowiedniego wyboru warunkuje także czy zabieg będzie sprawiał Ci przyjemność czy raz na zawsze zniechęci do dalszych prób i starań. O tym wszystkim należy wiedzieć już na samym początku, i być przygotowanym, że przygoda z nauką stylizacji rzęs nie kończy się na samym szkoleniu. Po nim wszystko się dopiero rozpoczyna i to od Ciebie i Twojej determinacji zależeć będzie czy osiągniesz sukces czy zrezygnujesz po pierwszych próbach. Zatem – co jest potrzebne do przedłużania rzęs?

Co jest potrzebne do przedłużania rzęs?

Wyposażenie miejsca pracy

FOTEL KOSMETYCZNY/STÓŁ DO MASAŻU – niezależnie od tego gdzie planujesz wykonywać zabieg przedłużania rzęs oraz czy będzie to praca stacjonarna czy mobilna, musisz zaopatrzyć się w profesjonalne łóżko, na którym wygodnie i bezpiecznie będzie leżała Twoja klientka. Fotel kosmetyczny będzie dobrym rozwiązaniem dla tych stylistek, które mają w swojej ofercie również inne zabiegi kosmetyczne a usługi wykonują w profesjonalnym gabinecie. Osoby, które zajmują się tylko stylizacją rzęs lub nie mają zbyt wiele miejsca lub ewentualnie biorą pod uwagę dojazd do klientki docenią walory stołu do masażu, który jest lekki i ma możliwość ławego i szybkiego składania.

KRZESŁO – sprawa dość oczywista ale w początkowym okresie mało kto przywiązuje do niej tak dużą uwagę. Jest to niezwykle ważny element, który ma ogromny wpływ na zdrowie kręgosłupa. Pamiętaj więc aby fotel, na którym będziesz siedzieć był ergonomiczny i dostosowany do Twojego wzrostu.

OŚWIETLENIE – bez niego niestety wykonanie zabiegu jest praktycznie niemożliwe. Oto kilka wskazówek jak wybrać najlepsze oświetlenie do aplikacji rzęs. Światło powinno być skierowane bezpośrednio na płaszczyznę roboczą znajdź więc lampę z giętkim ramieniem, które ułatwi Ci odpowiednie skierowanie światła. Barwa światła również nie jest bez znaczenia. Barwy ciepłe najlepiej sprawdzają się podczas odpoczynku natomiast do koncentracji i efektywnej pracy wybierz chłodny odcień światła. Najzdrowszym oświetleniem dla oczu, które bardzo dobrze sprawdza się przy zabiegu jest oświetlenie LED. Z mocnym i przede wszystkim bezpiecznym dla oczu źródłem światła, przedłużanie rzęs stanie się czystą przyjemnością.

Produkty do przedłużania rzęs

PĘSETY DO RZĘS – podstawowe narzędzie pracy każdej stylistki. To w dużej mierze dzięki nim Twoja praca będzie przebiegała płynnie i sprawnie lub będzie sprawiała Ci trudność. Dobra pęseta powinna być lekka, estetycznie wykonana i co najważniejsze musi mieć precyzyjną część styczną. Kształt pęset dobierany jest indywidualnie z uwzględnieniem metody, do której będą wykorzystywane.

PRODUKT DO SEPARACJI RZĘS – dostępność asortymentu do separacji rzęs naturalnych jest bardzo duża. Do najpopularniejszych należą płatki kolagenowe i taśmy piankowe. Bez odseparowania rzęs dolnych od górnych nie można rozpocząć aplikacji!

CLEANER – płynny preparat, który odtłuszcza i oczyszcza naturalne rzęsy klientki. Cleaner ma bardzo duży wpływ na trwałość wykonanej aplikacji.

PRIMER – kolejny płynny preparat tym razem zwiększający przyczepność rzęs.

PROFESJONALNY KLEJ DO RZĘS – profesjonalny klej z grupy cyjanoakrylowych w kolorze czarnym. Podczas wyboru odpowiedniego kleju trzeba wziąć pod uwagę tempo pracy i warunki atmosferyczne panujące w pomieszczeniu, w którym wykonujemy zabieg.

APLIKATORY BEZWŁÓKIENKOWE (MICROBRUSH) – aplikatory o bardzo małej główce, która nie chłonie wilgoci. Są bardzo pomocne i precyzyjne przy nakładaniu płynnych preparatów np. primera lub cleanera.

SZCZOTECZKI – są przydatne nie tylko podczas zabiegu, ale również w pielęgnacji domowej. Każda nowa klientka powinna otrzymać szczoteczkę, z którą wróci do domu i w razie potrzeby rozczesze pomierzwione włoski.

KAMIEŃ NEFRYTU / SZKIEŁKO / PIERŚCIONEK – czyli produkty służące jako podstawki pod klej. W zależności od indywidualnych upodobań, klej możemy wylać na kamień lub szkło i położyć w pobliżu głowy klientki lub zaaplikować do pierścionka umieszczonego na palcu.

RZĘSY – to właśnie ich w zestawie powinno być najwięcej – odpowiednia ilość skrętów, grubości i długości pozwala na indywidualny dobór stylizacji do oczu każdej klientki, co w rezultacie nie będzie miało negatywnego wpływu chociażby na kondycję rzęs naturalnych.

Jeśli ukończyłaś profesjonalny kurs przedłużania rzęs, w doborze najlepszych produktów pomoże Ci instruktor . Po obszernym wywiadzie przeprowadzonym podczas szkolenia ułatwi Ci zakup i sprawi, że nie wydasz nadmiernej ilości pieniędzy na produkty, które nie przydadzą się na początku rzęsowej drogi.