Jakie rzęsy wybrać do przedłużania – omawiamy rodzaje rzęs

Jakie rzęsy wybrać do przedłużania - rodzaje rzęs - rzęsy Miu Lashes Blog

Jakie rzęsy wybrać do przedłużania – omawiamy rodzaje rzęs

Jakie rzęsy wybrać do przedłużania? Czym się kierować? Jakie są rodzaje rzęs do przedłużania? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Stylizacja rzęs (potocznie: przedłużanie rzęs) to zabieg, który wymaga wyobraźni, widzenia przestrzennego i przede wszystkim wiedzy technicznej, która w połączeniu z pozostałymi umiejętnościami da nam gwarancję perfekcyjnej i bezpiecznej aplikacji. Mało kto (poza, oczywiście, nami stylistkami) zdaje sobie sprawę jak wiele informacji trzeba przyswoić żeby móc świadomie tworzyć efektowne stylizacje (w końcu w oczach innych to tylko klejenie rzęs ;)). Szeroka już na tą chwilę różnorodność produktów i do tego nieustannie pojawiające się nowości dają wręcz nieograniczone możliwości manewrowania efektami i stylami aplikacji. Jak więc połapać się w tym oceanie i dokonać najlepszego wyboru pośród tylu produktów? Postanowiliśmy usystematyzować informacje wprowadzając cztery kryteria, które powinny pomóc w wyborze rzęs w określonych przypadkach.

Rodzaje rzęs do przedłużania

KRYTERIUM I – materiał, z którego są wykonane rzęsy

Najważniejszą cechą rzęs, która nie tylko ułatwi nam pracę ale oczaruje klientkę, jest materiał, z którego są wykonane. Rodzaje rzęs możemy w dosyć prosty sposób podzielić na dwie grupy – mianowicie na rzęsy syntetyczne (potocznie zwane jedwabnymi) oraz na rzęsy naturalne (rzęsy z norek).

Rzęsy jedwabne czy z norek – które są lepsze?

Jeśli zastanawiasz się które rzęsy są lepsze – rzęsy jedwabne czy z norek – musisz wiedzieć, że panuje pewnego rodzaju przekonanie, że to właśnie rzęsy z norek są przez wiele osób postrzegane jako naturalne, a co za tym idzie, można przypuszczać, że to lepsze rozwiązanie. Czy jest tak naprawdę? Przyjrzyjmy się różnicom.

Rzęsy jedwabne

Rzęsy jedwabne ze względu na swoją uniwersalność, trwałość  i mnogość wariantów są obecnie najpopularniejszą grupą rzęs wybieraną przez doświadczone stylistki. Co wpływa na tak duże zainteresowanie właśnie tymi konkretnymi rzęsami? I czy to jedwab powoduje, że rzęsy są miękkie i przyjemne w dotyku?

Miłość stylistek do rzęs syntetycznych ma swoje podstawy w jakości produktu, jego bezawaryjności i trwałości. Tak zwane „rzęsy jedwabne” wykonane są z włókna poliestrowego. To właśnie ono ma bezpośredni wpływ na elastyczność, odporność na odkształcenia i wygląd imitujący te, którymi obdarzyła nas natura. Określenie „rzęsy jedwabne” wzięło się z oznaczeń producentów, którzy podzielili je na rzęsy silk i mink co w praktyce nie musi oznaczać materiału, z którego wykonane są rzęsy, a jedynie może sugerować cechy charakterystyczne poszczególnych grup.

Rzęsy syntetyczne – czyli tzw. „jedwabne”, dzięki szerokiemu wachlarzowi grubości, skrętów i długości mogą być wykorzystywane do klasycznej metody 1:1 oraz do wszystkich dostępnych metod objętościowych przedłużania rzęs.

Rzęsy z włosia norki

Rzęsy z norek to druga grupa – jest to produkt naturalny, pozyskiwany, jak sama nazwa wskazuje, z futra norek. Przez jedne stylistki uwielbiane i traktowane jako dobro luksusowe skierowane do najbardziej wymagających klientek, przez inne natomiast znienawidzone. Skąd tyle kontrowersji wokół jednego produktu?

Rzęsy z włosia norki to produkt naturalny więc  jego zachowanie na oczach nie jest tak przewidywalne jak w przypadku produktu syntetycznego. Rzęsy z norek, podobnie jak naturalne włosy, reagują na czynniki zewnętrzne (np. na nadmierną wilgoć w powietrzu). Może to w konsekwencji doprowadzić do ich wyprostowania. Są też mniej odporne na odgniecenia więc decydując się na rzęsy z włosia norki trzeba mieć na uwadze, że wymagają one delikatnego traktowania. Długość rzęs w jednym opakowaniu może delikatnie od siebie odbiegać. Przez to właśnie stylistki, które lubią kontrolować sytuację i mieć wpływ na efekt na każdym etapie stylizacji, niekoniecznie wybierają je w codziennej pracy. Ogromną zaletą jest bez wątpienia ich delikatność, miękkość i  naturalny wygląd.

Niestety, mimo swoich zalet, rzęsy z włosia norki to produkt, którego produkcja może przyczyniać się do okrucieństwa wobec zwierząt, z których futer owe rzęsy są wykonane. Decydując się na zakup dobrze jest mieć świadomość procesu produkcyjnego i praktyk stosowanych podczas ich wyrobu. Właśnie wspomniane wyżej prawdopodobieństwo stosowania okrucieństwa wobec zwierząt oraz tajemnica, którą jest owiany proces pozyskiwania tych rzęs sprawia, że marka Miu Lashes świadomie nie wprowadziła do swojej oferty rzęs z włosia norki i nic się nie zanosi na zmianę naszej decyzji.

Zatem – biorąc pod uwagę materiał, z którego są wykonane – jakie rzęsy wybrać do przedłużania – rzęsy jedwabne czy rzęsy z norek? W naszym przypadku odpowiedź jest jednoznaczna.

KRYTERIUM II – metody aplikacji, do których rzęsy będą wykorzystywane

Jakie rzęsy do metody 1:1?

W przypadku metody 1:1 przedłużania rzęs, kluczową rolę odgrywa kryterium trzecie czyli typ urody klientki (o tym przeczytasz w następnej sekcji tego artykułu) oraz kondycja i wygląd rzęs naturalnych. Można jednak uznać, że kierując się właśnie urodą oraz zamierzonym efektem stylizacji, do metody 1:1 można użyć praktycznie wszystkich dostępnych wariantów rzęs.

Jakie rzęsy do metody 2d, 3d i pozostałych metod objętościowych?

Metody objętościowe wymagają od nas większej rozwagi i perspektywicznego patrzenia na rzęsy naszej klientki niż metoda 1:1. Lekkie metody objętościowe (volume 2D-3D) wykonuje się zazwyczaj na grubościach 0,10 i 0,07mm. Do mocniejszych objętości natomiast używamy zazwyczaj grubości 0,06; 0,05 lub 0,04. Zdarzają się oczywiście stylistki, które do mocnych metod objętościowych (6D-8D) używają nawet rzęs  o grubości 0,10 lub 0,15mm. W Miu Lashes odradzamy takie praktyki ze względu na prawdopodobieństwo nadmiernego obciążenia rzęs naturalnych i zmniejszenia trwałości aplikacji.

KRYTERIUM III – uroda klientki

Jakie rzęsy wybrać do przedłużania jeśli każda klientka jest inna? Dobór rzęs do typu urody klientki odgrywa niezwykle ważną rolę jeśli próbujemy odpowiedzieć na pytanie jakie rzęsy wybrać do przedłużania. Znajomość wariantów czyli stopnia podkręcenia, grubości i długości  okaże się na tym etapie nieoceniona.

Podkręcenie rzęs

Podkręcenie rzęs, określane często mianem „skręt rzęs” to poziom „wygięcia” rzęsy. Pięć stopni podkręcenia rzęs Miu Lashes pozwala na nieskończoną ilość stylizacji. Daje możliwość dostosowania do urody i wizerunku naszej klientki. Profil J, zbliżony do krzywizny rzęs naturalnych będzie odpowiedni dla Pań o głęboko osadzonych oczach lub tych, które chcą, aby aplikacja imitowała ich rzęsy naturalne. Skręt B jest doskonałym rozwiązaniem dla klientek ceniących sobie naturalny wygląd i komfort w codziennym życiu. To delikatne podkręcenie zaznaczy obrys oka i nada mu wyrazisty, lecz nadal subtelny wygląd. Profil C to bez wątpienia najpopularniejsze podkręcenie rzęs wśród zawodowych stylistek. Jego uniwersalność stanowi bazę dla większości stylizacji. Skrętu D nie da się nie zauważyć – mocny, wyrazisty i bardzo charakterystyczny. Często aplikowany w połączeniu z mniejszymi podkręceniami, stanowi bazę wyrazistych i spektakularnych aplikacji – coś, co lubią pewne siebie kobiety. Profil L natomiast – w dalszym ciągu mało popularny – radzi sobie perfekcyjnie z opadającymi kącikami.

Grubości rzęs

Grubości rzęs pomagają w doborze produktu do możliwości rzęsy naturalnej, a co za tym idzie, uzyskaniu zamierzonego efektu w odniesieniu do typu urody klientki. Miu Lashes w swojej ofercie ma osiem grubości rzęs (od 0,04mm do 0,25mm), co pozwala na szeroki i bezpieczny wachlarz możliwości. W metodzie 1:1 najchętniej wybieranymi grubościami jest 0,15 i 0,20. Grubość 0,15 nie obciąży rzęsy naturalnych więc zaleca się ją  do cienkich i delikatnych rzęs, w szczególności paniom o dziewczęcej, słowiańskiej urodzie. Grubość 0,20 doda oczom wyrazistości i głębokiej czerni i może być najlepszym rozwiązaniem dla brunetek o mocnych rzęsach i ciemnej oprawie oczu. Metody objętościowe wymagają znacznie cieńszych rzęs. Im większe volume, tym cieńszych włosków używamy do stworzenia kępki.

Długość rzęs

Długość rzęs ma wpływ na końcowy efekt stylizacji – jedenaście długości z oferty Miu Lashes (od 6mm do 16mm) umożliwi wykonanie zarówno naturalnej stylizacji jak i tych teatralnych, niezwykle widowiskowych oraz wyprofilowanie oka w określonym stylu.

KRYTERIUM IV – sposób zapakowania

Jakość to jedno – sposób podania to kolejny i nie mniej ważny walor produktu. Obecnie mamy dwie możliwości wyboru jeśli chodzi o sposób pakowania rzęs. Pierwszą opcją są rzęsy w kasetkach – gdzie rzęsy ułożone są w rzędach, umocowane do taśmy, która utrzymuje je w pozycji pionowej. Drugą są rzęsy w woreczkach – w tzw. wersji sypkiej. Jakość materiału w obu wariantach powinna być taka sama. Jedyna różnica to sposób ich zapakowania. Które więc wybrać?

Jeśli cenisz sobie wygodę podczas pracy i tempo wykonywania zabiegu, zdecydowanie lepsze okażą się rzęsy w paletkach. Umiejętne ściąganie ich z paska (co wymaga nieco praktyki) jest szybsze i umożliwia natychmiastowe przyłożenie rzęsy sztucznej do rzęsy naturalnej bez konieczności jej przestawiania i chwytania ponownie. W przypadku rzęs sypkich zmuszone jesteśmy korzystać z pomocy w postaci podkładki silikonowej, która ułatwi nam współpracę z niesfornymi włoskami.

Bezsprzecznym walorem rzęs w paletkach (kasetkach) jest ich elegancja i komfort przechowywania. Rzęsy zamknięte w plastikowym pudełeczku nie są narażone na kontakt z innymi przedmiotami znajdującymi się w kufrze stylistki, dzięki czemu nie ulegną zgnieceniu, co w efekcie może prowadzić do zniekształcenia. Zatem – jakie rzęsy wybrać do przedłużania – w kasetkach czy w woreczkach? Odpowiedź zależeć będzie od indywidualnych preferencji. Miu Lashes w swojej ofercie posiada oba warianty.

Jakie rzęsy wybrać do przedłużania?

Podsumowanie

Przedłużanie rzęs jest zabiegiem mocno skoncentrowanym  na precyzyjnym i indywidualnym doborze  produktów dla każdej klientki, dlatego też odpowiedź na pytanie „Jakie rzęsy wybrać do przedłużania?” nie jest ani prosta, ani jednoznaczna.  Powyższe kryteria powinny ułatwić podjęcie decyzji, jednak w procesie tworzenia nieocenione okażą się również własne przekonania i poczucie estetyki.